Sport jako profilaktyka przeciw żylakom

Żylaki są zaledwie objawem choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żył. Żylakom można jednak łatwo zapobiegać prowadząc zdrowy styl życia. Jedną z najskuteczniejszym metod profilaktycznych jest wzrost aktywności fizycznej. Regularnie uprawiany sport nie tylko pozwala zachować kondycję oraz szczupłą sylwetkę, ale także wzmocnieniu ulegają mięśnie nóg.

Aktywność fizyczna nie musi wiązać się z forsownymi ćwiczeniami. Bardzo skuteczne okazują się także codzienne spacery. Są one w szczególności polecane osobom, które prowadzą siedzący tryb życia. Dotyczy to także osób, które wykonują pracę umysłową, bowiem wówczas najczęściej wysiłek fizyczny jest znacznie ograniczony.

Sport jest także wskazany w przypadku osób, u których żylaki już pojawiły się. Wówczas wysiłek fizyczny nie powinien jednak nadmiernie obciążać nóg. Dla osób z żylakami poza spacerami, wskazane jest pływanie. Wszelkie ćwiczenia w wodzie, jak np. aqua aerobik również jest pomocny w leczeniu żylaków. Zazwyczaj równocześnie należy stosować odpowiednie preparaty, które wykazują działanie obkurczające żyły.

Brak jakiegokolwiek leczenia, może skutkować poważnymi powikłaniami, jak np. powstanie owrzodzeń oraz stanu zapalnego.

Alfadiol kapsułki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *