Jeśli dopadła Cię żółtaczka to należy zmienić dietę Fortum 500 opinie

Niewydolność żylna kojarzona jest przede wszystkim z widocznymi żyłami na kończynach dolnych. Początkowe dolegliwości mogą być jednak inne, dlatego warto poznać ich specyfikę. Osoby, u których dopiero rozwija się schorzenie, uskarżają się na ból nóg oraz dyskomfort. Jest to szczególnie odczuwalne, w przypadku długotrwałego pozostawania w jednej pozycji. Pojawia się uczucie ciężkości nóg, zwłaszcza pod koniec dnia. Stopniowo rozwija się obrzęk, do którego przyczyniają się osłabione naczynia krwionośne.

W miarę rozwoju choroby, powstają skurcze łydek, które, przeważnie, są dokuczliwe nocą. W niektórych przypadkach, poza skurczami, chorzy odczuwają bardzo intensywny ból. Z czasem dochodzi do powstania przebarwień. Mogą się one objawiać w postaci miejscowych zaczerwienień. Jeżeli przebarwienia są koloru niebieskawego, oznaczają zazwyczaj zastój krwi żylnej. Długotrwałe niedotlenienie komórek, jest głównym powodem powstania zmian skórnych. Na skutek postępującego osłabienia tkanek i komórek, mogą rozwinąć się różnego rodzaju infekcje, a nawet wypryski. W ostatecznej fazie choroby, na skórze widoczne są tzw. pajączki oraz żyły siatkowate. Mają one niebieski bądź czerwony kolor i prześwitują przez skórę.

Początkowe objawy mogą być bagatelizowane, ponieważ większość chorych nie utożsamia ich z niewydolnością żylną. Jednakże wczesne zdiagnozowanie choroby, umożliwia zahamowanie jej dalszego rozwoju.

szczepienia na zapalenie wątroby typu B

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *