żółtaczka Havrix Adult opinie

Obecnie dostępnych jest kilka metod leczenia żylaków. Dobór odpowiedniej metody, uzależniony jest od konkretnego przypadku. Niekiedy stosowane jest leczenie farmakologiczne. Polega ono na zażywaniu leków o działaniu przeciwzakrzepowym, przeciwzapalnym, uszczelniającym żyły czy zwężającym żyły.

Popularną metodą leczenia jest również kompresoterapia. W metodzie tej wykorzystuje się działanie ucisku na zmienione chorobowo miejsca. Ucisk spowodowany jest odpowiednim bandażowaniem. W ten sposób można znacznie zmniejszyć średnicę powiększonych naczyń krwionośnych. Warto jednak zaznaczyć, że za pomocą kompresoterapii nie można trwale usunąć żylaków, jednak w znacznym stopniu poprawia się stan chorych żył.

W skleroterapii następuje wstrzyknięcie do żyły specjalnej substancji, o działaniu podrażniającym. Skleroterapia często stosowana jest w połączeniu z kompresoterapią. Zabieg ten nie jest jednak polecany kobietom ciężarnym i karmiącym, osobom otyłym czy unieruchomionym.

Kolejną metodą leczenia żylaków są zabiegi operacyjne. Wykonywane są wówczas, gdy pozostałe sposoby nie okazują się skuteczne. Leczeniu operacyjnemu nie mogą być poddani niektórzy pacjenci, zwłaszcza ci, u których występuje zaburzenie krzepliwości krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *