Co przyczynia się do rozwoju żylaków?

groźna żółtaczka immunologiczna atakuje równiez układ odpornościowy Fraxiparine - 2850 opinie

Niewydolność żylna jest jedną z głównych chorób układu krwionośnego. Choroba rozwija się na skutek czynników niezależnych od człowieka, takich jak dziedziczenie genetyczne. Na powstanie żylaków wpływ ma także nieodpowiedni styl życia.

Zaobserwowano, że żylaki rozwijają się u osób, u których zanotowano przypadki niewydolności żylnej. Z tego powodu, osoby należące do grupy ryzyka powinny szczególnie uważnie stosować wszelkie zalecenia profilaktyczne. Wraz z upływem lat naczynia krwionośne stają się coraz słabsze, dlatego żylaki obserwuje się przede wszystkim u osób starszych. Nie bez znaczenia jest również ciąża. Kobiety ciężarne, na skutek większej ilości krwi w krwioobiegu, są bardziej narażone na powstanie tego schorzenia. Ponadto w okresie ciąży dochodzi do różnych zaburzeń hormonalnych, które znacząco zwiększają podatność na żylaki.

Niewydolność żylna rozwija się także u osób, które pracują w pozycji siedzącej lub stojącej. Powoduje to, że krew wolniej przepływa przez naczynia krwionośne. Krew zaczyna stopniowo gromadzić się w naczyniach, przez co ulegają deformacji. Tabletki antykoncepcyjne to kolejny czynnik ryzyka. Hormony w nich zawarte mogą przyczyniać się do osłabienia naczyń krwionośnych. Najbardziej niebezpieczny jest estrogen oraz progesteron.

Żylaki często występują także u osób otyłych oraz z nadwagą. Nadmierne obciążenie przyczynia się do spowolnienia przepływu krwi. Dodatkowym ryzykiem jest niska aktywność fizyczna. Niebezpieczne jest również zbyt długie przegrzewanie organizmu, np. na skutek kąpieli słonecznych. Powoduje to poszerzenie żył oraz gromadzenie się w nich krwi.

Betnovate  cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *